bitmex
Kadınca

Yağlı Saçlara Etkili Çözüm

Saçlara; kirli, yıpranmış ve sönük bir görünüm veren yağlı saçlar birçok bayanın muzdarip olduğu bşr durumdur. Yağlı saçlar, sadece görünüm açısından bir olumsuzluk barındırmaz; aynı zamanda saç sağlığını da etkilemektedir. Yağlı saçlar, saçların geç uzamasına ve hızlı bir şekilde dökülmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda, yağlı saçlara çözüm önerileri bulacaksınız. İşte saç uzmanlarının birbirinden etkili tarifleri:

  • Sirke Tarifi:4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 su bardağı suyla yapılır. Bir şişe içerisinde su ile sirkeyi iyice karıştırın. Her duştan çıkışınızda, bu karşımı saçlarınıza yedirerek uygulayın. Sirke tarifi, hem saçınızdaki yağlanmayı yok edecek hem de saçınıza oldukça parlak bir görünüm kazandıracaktır.
  • Lavanta Tarifi:3 su bardağı suyu bir tencerede kaynattıktan sonra üzerine 1 yemek kaşığı lavanta ilave edin ve 10 dakika kadar daha kısık ateşte kaynatın. Sonrasında, karışımın bir süre ılımasın bekleyin. Ilıdıktan sonra süzgeçte süzün ve saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak yedirin. 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Bu tarifi haftada bir defa saçlarınıza uygulayın.
  • Zeytinyağı Tarifi:Rendelenmiş portakal kabuklarını 1 litre su içerisinde kaynatın. Oluşan posaya yeteri kadar zeytinyağı dökün ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında karışımı masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Sonrasında, saçlarınızı bir boneyle hava almayacak şekilde kapatın. Bu şekilde 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Bu yöntem, haftada bir defa uygulandığında yağlı saçlara çözüm için oldukça etkilidir.
  • Kekik Tarifi:1 su bardağı su içerisinde bir tutam kekiği kaynatın ve sonrasında süzün. Suyun içerisine 1 çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırın. Karışımı, saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Sonrasında 1 saat kadar bu şekilde bekleyin ve saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Bu tarifi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.
  • Ihlamur Tarifi:1 bardak su içerisinde ıhlamuru kaynatarak süzün. Suyun içerisine yarım çay bardağı limon suyu ilave ederek karıştırın. Sonrasında, karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Bu tarifi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir