bitmex
Sağlık Yazıları

Köpek Kıyafetleri ve Yağmurluğu

Köpek Yağmurlukları

Yağmurluklar, soğuk ve yağmurlu havalarda köpeklerin korunması için idealdir. Köpek yağmurlukları, özel su geçirmez yüzeyleri ve kolay yıkanabilen yapıları ile oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu anlamda yağmurlu günlerde köpeğinizle yürüyüşe çıkmadan önce yağmurluk giyerek köpeğinizin ıslanmasını önleyebilirsiniz. Aksi takdirde yağmurlu havalarda köpeğinizi korumasız olarak gezdirirseniz üşütebilir ve hastalanabilir. Ayrıca ıslak saçları kötü kokuya neden olur. Ancak uygun bir köpek yağmurluğu satın alarak hem hastalanmayı hem de kötü kokuları önleyebilirsiniz. Köpekleri olumsuz iklim koşullarından koruyan farklı tasarımlara sahip birçok yağmurluk türü vardır. Bunlardan biri de kapüşonlu köpek yağmurluk modelleridir. Farklı renk seçeneklerinde satışa sunulan kapüşonlu yağmurluklar, göğüs kısmındaki bant sayesinde pratik bir şekilde giyilip çıkarılabilmektedir. Yine sırtlarında tasmaya uygun açıklıklar bulunmaktadır ve içindeki polar sayesinde soğuktan korurlar. Köpekler için yağmurluklar arasında şeffaf, pantolonlu ve reflektörlü birçok model bulunmaktadır. Tüm yağmurluk modellerini incelemek için kategorimize göz atabilirsiniz.

Köpek Tişörtleri

Köpek tişörtleri olarak tercih edilebilecek alternatiflerden biri de köpek kıyafetleri . Küçük, orta ve büyük köpekler için tasarlanan köpek tişörtler % 100 pamuklu kumaşlardan üretildiği için köpeklerin sıcak yaz günlerinde rahatsız olmalarına neden olmaz. Yine göğüs kısmındaki bant sayesinde rahatlıkla takılıp çıkarılabilir ve çamaşır makinesinde yıkanabilir. Oli And Lui lisanslı tişörtlerin yanı sıra daha birçok baskılı köpek tişört seçeneği bulunmaktadır. Özellikle sıcak yaz günlerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu tişörtler, köpekleri rahatsız etmeyen yumuşak ve esnek penye kumaşlardan üretiliyor. Ayrıca sitemizde kumaş köpek elbiseleri bulabilirsiniz.

Köpek Yakaları / Tasmaları

Köpek tasma çeşitleri; köpeklerin boyutuna, kullanılan malzemenin türüne ve ayarlanabilir özelliklerine göre değişir. Günlük yolculuklarda kullanılan tasmalar, giysiyi andıran göğüs tasmaları, araca sabitlenebilen seyahat tasmaları ve otomatik ayarlanabilen şerit köpek tasması modelleri en çok bilinen ve kullanılan ürün grupları olarak öne çıkıyor. Küçük, orta ve büyük beden ölçülerine ayrılmış köpek tasmaları; Zincir, ip ve naylon bant malzemelerinden üretilmektedir. Genellikle tek bir köpek için tasarlanmış tasmalar, çoklayıcı başlıklar ile aynı anda iki veya üç köpeği kontrol etmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir